Nový školní rok ve Středisku volného času Sluníčko

Středisko volného času Sluníčko si pro vás připravilo na 70 kroužků a klubů – pro děti, dospělé i seniory.

Images7qd5hvf5

Celou nabídku najdete na facebooku SVČ Sluníčko nebo na webových stránkách (www.svclomnice.cz).

Přihlášky se již přijímají a do některých kroužků je omezený počet účastníků. A tak neváhejte a do Sluníčka pospíchejte

Loučení s prázdninami na zámku

Odpoledne plné zábavy pro malé návštěvníky na konec letních prázdnin v rámci projektu Léto a Babí léto na zámku 2021.

Od 14 hodin na ně čeká loutkářský workshop a workshop se zdobením dřevěné drobnosti pro radost, dále zábavné aktivity v parku (či na zámku).

V 15 hodin začíná loutková pohádka O Budulínkovi v podání LS Popelka Lomnice n. Pop.

Zámecká kavárna otevřena již od 10 hodin, od 16 hodin se na nádvoří koná poslední Nedělní letní koncert.

Pořádá: KIS Lomnice nad Popelkou, SVČ Lomnice nad Popelkou, LS Popelka Lomnice nad Popelkou

zámek Lomnice nad Popelkou – nádvoří/velký sál (dle počasí)

 

Vstupné na workshopy: dobrovolné, na loutkovou pohádku 40 Kč.

www.kislomnice.cz

Jubilejní Léto na zámku je tu!

Kulturní a informační středisko vás srdečně zve od pátku 25. června do neděle 29. srpna na lomnický zámek na výstavy a akce v rámci cyklu kulturních akcí Léto a babí léto na zámku 2021 a k posezení k Zámecké kavárně s herními prvky na nádvoří a s hernou pro děti. Otevírací doba je ve všední dny od 10 do 17 hodin, o víkendu od 10 do 16 hodin. Více informací v článku po rozkliknutí nadpisu a na plakátě.

 

Image-1       

plakát-Léto na zámku 2021 [JPG, 838 kB]

Léto na zámku je tu!
V letošním roce opět proběhne v areálu lomnického zámku cyklus kulturních akcí Kulturního a informačního střediska Lomnice n. Pop. Léto a babí léto na zámku 2021, a to již jeho 10. jubilejní ročník!
Letní část projektu, podpořeného Libereckým krajem, je připravena v termínu od 1. 7. do 29. 8., mnohé akce ale započnou ještě o něco dříve, a to už 25. 6., kdy „startuje“ např. oblíbená Zámecká kavárna na nádvoří (do 29. 8.).
Návštěvníci letního zámku všech věkových kategorií se opět mohou těšit na bohatý multižánrový kulturní program. Nabídne mj. dvě výstavy (z toho jednu pro děti s kostičkovou hernou), tři loutkářské workshopy a tři loutkové pohádky, jednu hranou pohádku, dvě komentované prohlídky výstavy Po stopách hospůdek na Lomnicku s následnou návštěvou pivovaru s ochutnávkou Lomnického piva, dvě komentované prohlídky města, dva promenádní koncerty, šest nedělních letních koncertů, promítání Zámeckého letního kina ad. Děti si navíc mohou zadovádět na celé řadě herních prvků na nádvoří, pohrát si v zámecké herně, pobavit se u soutěžních kvízů, obdivovat staré marionety ve stálé expozici či aranžmá s loutkami v tzv. pohádkových okenních výklencích, projít si zámek v rámci Suchárkovy stezky nebo se vyfotit u makety zámečku či tatarského mužíka.
Zámek (výstavy, kavárna) je od 25. 6. do 29. 8. otevřen od pondělí do pátku od 10 do 17 hodin, v sobotu od 10 do 16 hodin, nedělní otevírací doba byla letos prosloužena o dopoledne, takže je také již od 10 do 16 hodin. V době konání odpoledních akcí může být prodloužena. Zámeckou pokladnu návštěvníci najdou za bočními dveřmi do zámku.
Všechny potřebné informace o programu včetně případných aktuálních omezeních naleznete www.kislomnice.cz.

Zastav NEČAS!

Ajajajaj! Na Déčku se zbláznilo počasí! Princezna Prga brzy přišla na kloub tomu, co se stalo: Stromděd Počas, který od nepaměti košatěl hustým listovím, je najednou dočista holý. Přírodní moudrost vepsaná do jeho listů se rozletěla do všech stran.

Část listí to zaneslo až k nám na Zemi, a tak budou na Déčku potřebovat pomoc  – tvoji pomoc. Pomůžeš listí posbírat a vrátit zpět na Déčko, aby příroda přestala bláznit a počasí se vrátilo do starých dobrých kolejí?

Více informací na www.zastavnecas.cz

SEMÍNKOVNÍK

Je místem, kde si můžete mezi s sebou bezplatně měnit semínka.

Pokud si vezmete, pamatujte na sklizeň semen na příští rok. Pokud semínka darujete, nezapomeňte na podrobný popis sáčku (označte jej názvem, druh odrůdy, rok sběru...)

!!! NEVKLÁDEJTE OSIVO ROSTLIN KVALIFIKOVANÝCH JAKO NÁVYKOVÉ !!!

! AKCE TRVÁ DO 31. 12. 2021 !

Aktuality

 • Semínkovník

  26.7.2021

  Je místem, kde si můžete mezi s sebou bezplatně měnit semínka.

  Seminkovnik

  Pokud si vezmete, pamatujte na sklizeň semen na příští rok. Pokud semínka darujete, nezapomeňte na podrobný popis sáčku (označte jej názvem, druh odrůdy, rok sběru...)

  !!! NEVKLÁDEJTE OSIVO ROSTLIN KVALIFIKOVANÝCH JAKO NÁVYKOVÉ !!!

  ! AKCE TRVÁ DO 31. 12. 2021 !